Високе мистецтво «Чарівних мелодій»
   11 листопада у Народному домі ім.І.Франка зібралися шанувальники класичної музики. Меломанів на творчий концерт запросив ансамбль скрипалів «Чарівні мелодії» Народного дому ім.І.Франка. А приводів для святкувань було декілька: 50-річчя творчої діяльності заслуженого працівника культури України Ольги Терлецької, півстоліття від заснування нею ансамблю скрипалів при музичній школі №1 та 30-річчя від часу присвоєння колективу звання Народного.

    Ансамбль «Чарівні мелодії» розпочав свій творчий шлях у 1962 році при музичній школі №1. Засновником та керівником стала викладач школи Ольга Терлецька. Від 1979 року ансамбль працює при міському Народному домі ім.І.Франка на добровільних засадах. У 1981 році колективу присвоїли звання Народного і кожні 2-3 роки це звання підтверджується.

   Практично всі міські концерти відбуваються за участю ансамблю «Чарівні мелодії». Колектив постійно виступає під час святкувань Дня Незалежності України, Дня міста Дрогобича, у концертах, присвячених Тарасові Шевченку. Великим успіхом користуються виступи у Трускавці, де відпочивають люди з усієї України та з-за кордону. Слухачі неодноразово висловлюють щиру подяку за працю музикантів.

   За час існування колектив був нагороджений дипломами і грамотами Міністерства культури СРСР, ставав лауреатом багатьох конкурсів і фестивалів. 

   Під час урочистостей на адресу незмінного художнього керівника «Чарівних мелодій» Ольги Терлецької та учасників ансамблю прозвучало чимало привітань. Звичайно, не обійшлося без подарунків та квітів.

   Депутат Львівської обласної ради Тарас Курчик зауважив, що з ансамблю «Чарівні мелодії» вийшло багато талановитих педагогів і музикантів. У наш час суцільної комерції класична музика не завжди знаходить фінансову підтримку, тож Т.Курчик повідомив, що обласна рада виділить матеріальну допомогу на потребу колективу, який доносить до людей високе мистецтво. З нагоди свята він подарував диск зі своїми піснями «Нас, Боже, не забудь» та розкішний букет квітів.

   Найбільше відзнак та подарунків довелося вручати директору Народного дому ім.І.Франка Петру Косу. Адже керівника та учасників ансамблю нагородили грамотами міського голови Дрогобича О.Радзієвського, грамотами відділу культури та мистецтв міської ради, грамотами Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, Народного дому ім.І.Франка. Окрім того, відділ культури та профспілковий комітет працівників культури подарували колективу кавовий набір, а колеги з Народного дому – величезний святковий торт. А ще були дарунки від колективу музичної школи №1, друзів і багато квітів від вдячних глядачів.

   Не можемо не згадати прізвища учасників ансамблю: Ореста Околович, Зеновій Пагута, Зоряна Махневич, Наталія Древняк, Юрій Печунка, Юлія Павлюх, Сергій Фендак, Уляна Заращак, Марта Берегуляк, Іванна Рижан, Наталія Безпалько. Концертмейстер – лауреат міжнародних конкурсів Анжела Мішаніна, солістка ансамблю – чарівний голос України, доцент ДДПУ ім. І.Франка Ірина Кліш (сопрано), художній керівник – Ольга Терлецька.

   Ведучі святкового дійства Алла Мельничук та Іван Сех згадали добрим словом ветеранів музичного колективу, які вже не виступають у його складі. Деяких із них нагородили грамотами. Букет квітів отримала дружина талановитого піаніста Володимира Баб’яка, який, на жаль, відійшов у Вічність, але 20 років був концертмейстером ансамблю.

   Дві години глядачі насолоджувалися чудовою концертною програмою. У виконанні ансамблю скрипалів «Чарівні мелодії» прозвучали ліричні твори відомих композиторів Й.С.Баха, Г.Ф.Генделя, Г.Свиридова, Дж.Пучіні, В.А.Моцарта, А.Кос-Анатольського, М.Скорика, Й.Бранса, народні твори. Цікаво було спостерігати за спільними проектами: музику виконували «Чарівні мелодії», а танцювали Народний ансамбль бального танцю «Оксамит» (танго «Кумпарсіта») та Зразковий ансамбль танцю «Верховинка» (танець «Циганочка»). Гарною мелодією винуватців свята привітало тріо «Експромт» музичної школи №1, а вихованці дитячого театру «Лелеченьки» Палацу дитячої та юнацької творчості подарували віршовану композицію та жартівливу театральну сценку.

   Творчий концерт минув непомітно. Вдячні глядачі, стоячи, тривалими оплесками дякували учасникам дійства за гарно проведений час.

Леся ГРИЦИК

(16 лис 2012)Создан 16 янв 2013