СЛАВНІЙ "ВЕРХОВИНІ" - 65!
   25 червня у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» ювілейним концертом відсвяткував своє 65-ліття.

 

   - «Верховина» – це професійний вокально-хореографічний колектив, що пропагує українське мистецтво, звичаї, традиції та обряди, вокально-хореографічне мистецтво Прикарпаття. Своїм натхненний мистецтвом колектив оспівує красу рідного краю, дарує людям естетичну насолоду, робить свій внесок у національне відродження і розвиток музичної культури, - такими словами розпочали ювілейний концерт його ведучі Уляна Воят та Владислав Сорока.

   Учасників зібрання поблагословив отець Ростислав. Він додав: «Ця радісна подія зібрала нас тут, щоб ми могли радіти, веселитися і споглядати на сцені оту красу, Боже творіння. Здавалося б, що є спільного із Господом є там, де танець, де люди забавляються? Але процитую уривок із Книги Псалмів: «Нехай славлять Ім’я Його танцем, нехай вигравають для Нього на бубні та гуслах, бо знаходить Господь уподобу в народі Своїм, прикрашає покірних спасінням!». Ось так Давид закликає, що і ми можемо танцем прославляти Господа Бога. І нехай Ваш танець буде жертвою для Господа Бога. А ми, які тут зібралися, радіймо, веселімося і споглядаймо цю красу, бо ви даруєте людям радість».

   Привітати колектив на сцену запросили міського голову Олексія Радзієвського та секретаря міської ради Тараса Метика.

   - 65 років тому розпочав свій шлях один із найвидатніших творчих колективів України, а тоді – СРСР – Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина». Це був тернистий шлях. У буремний 1946-ий рік утворився молодий талановитий колектив, який поставив собі за мету популяризацію великих досягнень музики, танцю, хореографії бойківського краю. І незабаром став відомим не тільки далеко за межами Галичини – від Чорного моря до Тихого океану, від Заполяр’я до Кавказьких гір та Середньої Азії, а й у багатьох країнах світу, - зазначив Олексій Радзієвський.

   Теплими словами Олексій Васильович згадав тих, хто стояв біля витоків створення колективу, а це Юліан Корчинський, Мирон Дудка. Висловив свою повагу та вдячність ветеранам колективу, які й до сьогодні успішно працюють у складі «Верховини»: Костянтину Шепкову, Йосипу Ваньо, Надії Климусь, Богдану Желіску. Побажав усьому складу колективу нових творчих звершень в ім’я нашої держави, українського мистецтва під керівництвом сьогоднішнього художнього керівника і диригента Світлани Майданик.

   Тарас Метик приєднався до слів вітань і зачитав список нагороджених Почесними грамотами міської ради та виконавчого комітету. Їх міський голова вручив членам творчого колективу за високий професіоналізм, багаторічну творчу працю: К.Щепкову, О.Сиротюку, М.Олійнику, А.Морозу, І.Романишину, Г.Михайляк, Н.Мороз-Дуб, І.Вигонській, М.Литвин, І.Климович, А.Адісевичу, І.Шніцер, В.Стефанишину, М.Онисько, О.Максиміщак, Г.Мальчицькій, З.Ацедонському.

   Ведуча зачитала вітальні адреси від міністра культури України Михайла Кулиняка, а також від голови Національної хореографічної спілки України, Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Т.Шевченка, професора, академіка Мирослава Вантуха.

   Цього дня «верховинців» також вітали: голова обласного комітету профспілки працівників культури п.Підгурський, депутати Львівської обласної ради Тарас Курчик і Микола Баран. Тарас Курчик зачитав подяку колективу ансамблю від голови Львівської облради Олега Панькевича. Від імені Львівської обласної ради грамотою нагородили директора Зоряна Ацедонського. Від голови Львівської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка та голови Львівської обласної ради артистам вручили кошик квітів.

   Слова вітань прозвучали від: ректора ДДПУ ім.І.Франка, професора Валерія Скотного, декана музично-педагогічного факультету ДДПУ Степана Дацюка, депутата міськради Осипа Буги (презентував оригінальний великий торт), керівників творчих колективів нашого краю, заступника міського голови Борислава Сергія Оленича, начальника управління культури та мистецтв Дрогобицької міської ради Олега Яводчака (який також вручив грамоти та подарунок), директора муздрамтеатру ім. Юрія Дрогобича Миколи Гнатенка, директора музичного училища ім.В.Барвінського Миколи Ластовецького, директора Народного дому ім.І.Франка Петра Коса, представника муніципального камерного хору «Легенда», керівника танцювального колективу «Фріданс» Йосипа Карпіна, пастора християнської церкви «Добра новина» Віталія Андрущакевича.

   Одним із творчих проектів була спільна з «верховинцями» композиція дуету франкового краю «Ярослав-На» (Ярослав та Наталія Дуб).

   А насамкінець свята виступив директор ансамблю Зорян Ацедонський. Він вручив цінні подарунки та грамоти цілій когорті артистів «Верховини», щиро подякував усім присутнім у залі, які завітали і розділили радість свята, а також людям, які долучилися до організації святкування.

   А поміж численними привітаннями глядачі насолоджувалися високою виконавською майстерністю ансамблю.

   Щирість, сердечність, талановитість і професійна майстерність темпераментних артистів полонили серця багатьох людей у різних куточках України та за її межами. У Росії, Прибалтиці, Грузії, Словаччині, Бельгії, Польщі, Сербії, навіть на далекому африканському континенті – у Замбії і Зімбабве мистецтво нашого колективу було близьким і зрозумілим мільйонам глядачів.

   Ансамбль пісні та танцю України «Верховина» – це відродження, розвиток і популяризація звичаїв, традицій та обрядів Бойківщини, її фольклорного, вокально-хореографічного мистецтва, своєрідний внесок мистецького досвіду Прикарпаття до загальної культурної спадщини України. До репертуару входить багато тематичних програм: різдвяна «Ой радуйся, земле, син Божий народився»; літературно-мистецька, присвячена Тарасові Шевченку «Поет живе в серцях свого народу»; великодня «Бойківські гаївки»; патріотична «За Україну, за її волю»; стрілецька «Гей ви стрільці січовії»; довільна «Калиновий краю, моя Україна!», «Верховино, світку ти наш» та до професійних свят. І все це наживо, без жодної фонограми!

 

Леся ГРИЦИК

Фото Ярослава ГАЙГЕЛЯ

(01 лип 2011)Создан 03 фев 2012