СВЯТО МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА (із нагоди 65-річчя заснування музучилища ім. В.Барвінського)
   Місяць травень – один із найчарівніших місяців року. Це пора буяння весни та приливу нових життєвих і творчих сил. У цей весняний день (27 травня 2011 року) в Дрогобичі відбулася значна мистецька подія міста – святкування 65-річчя заснування Дрогобицького державного музичного училища імені В.Барвінського.

 

   Ця подія відбувалася в приміщенні Народного дому імені І.Франка і вона почалася з урочистої Академії, яку благословив і тепло привітав канцлер Самбірсько-Дрогобицької єпархії, ректор Катедри Пресвятої Трійці о.Тарас Гарасимчук.

   Урочисті фанфари (музика Миколи Ластовецького) у виконанні трубачів та літавристів проголосили про початок свята. Відразу в залі запанував піднесено-урочистий настрій. А нам згадався старовинний козацький звичай, коли на збір козацтва в Запорізькій Січі закликали літавристи. Зі вступним словом виступив директор училища, композитор, заслужений діяч мистецтв України Микола Ластовецький. Він коротко зупинився на багаторічному, не завжди легкому, шляху нашого училища. В перші повоєнні роки в одному приміщенні були аж три навчальні заклади: музичне училище, дитяча музична школа та неповна середня загальноосвітня школа.

   Не вистачало класів для занять, не зовсім укомплектований викладацький склад, особливо не вистачало викладачів із музично-теоретичних предметів, малий студентський контингент. З часом училище одержало все приміщення. Багато зусиль для зміцнення матеріальної та педагогічно-студентської бази доклали такі директори, як Роман Гітлін та Роман Пукас. У 60-их роках було відкрито заочний відділ та відділ музичної теорії. В педагогічний склад училища почали вливатись все нові і нові сили, серед них багато і наших випускників. На сьогодні наше училище – це справжня кузня мистецтва, воно славиться на всю Україну та далеко за її межами. Багато наших випускників обіймають високі посади, один із них – міністр культури України Михайло Кулиняк. Більшість є дипломантами та лауреатами всеукраїнських і міжнародних конкурсів, науковцями та кандидатами мистецтвознавчих наук. Зростає престиж нашого училища, і в цьому безумовно велика заслуга сьогоднішнього директора Миколи Ластовецького.

   Схвилювали щиросердечні виступи і мера нашого міста Олексія Радзієвського, представників управління культури Львівської облдержадміністрації, наших випускників – Петра Остапишина, Марії Сороки-Буднік, сьогодні заслуженої артистки України, Надії Кос, дружини композитора Анатолія Кос-Анатольського. Зі словами вітань виступали і представники інших навчальних закладів міста та музичних шкіл.

   Упродовж свята ведучій концерту, викладачу-методисту відділу теорії музики Ларисі Соловей довелося зачитати багато вітальних телеграм.

   Другою частиною дійства був великий концерт – справжнє музичне диво. Училище представило майже всі виконавські колективи, а саме: два хори, оркестри, ансамблі. В концерті брали участь як студенти, так і викладачі. Упродовж майже двох годин звучала музика як українських композиторів, так і світова класика. Рівень виконання надзвичайно високопрофесійний, це ще один доказ великих творчих досягнень нашого колективу. Особливо велике враження справили виступи ансамблю скрипалів (художній керівник – заслужена артистка естрадного мистецтва України Оксана Максимова), дуету баяністів у складі заслуженого працівника культури України, заслуженого артиста естрадного мистецтва України Віктора Чумака та заслуженого артиста естрадного мистецтва України Сергія Максимова, духового оркестру під керівництвом старшого викладача училища Олега Соляра, блискучий виступ студентки ІІІ курсу фортепіанного відділу Яни Гордельянової (клас викладача-методиста Євгенії Косинської) та тріо акордеоністів у складі лауреатів міжнародного фестивалю-конкурсу студентів ІІІ курсу Андрія Кулика, Любомира Шишака, Богдана Федишина (клас викладача-методиста Романа Кабало).

   Концерт закінчився великим апофеозом. Урочисто, силами зведених виконавських колективів училища при підтримці всієї зали, прозвучав гімн «Ще не вмерла Україна».

А ми бажаємо нашій Альма-Матер багатолітнього існування, талановитих студентів, нових творчих досягнень та Божого благословення.

 

Світлана Кальченко, Віра Пилипюк

 викладачі-методисти відділу теорії музики

ДДМУ імені В. Барвінського

(17 чер 2011)

  Создан 03 фев 2012